Persbureau Curacao

WILLEMSTAD – De consumentenprijzen op Curaçao zijn in 2022 gemiddeld met 7,4 procent gestegen. Dat maakt het Centraal Bureau voor de Statistiek bekend. Niet eerder deze eeuw was de inflatie zo hoog.
In 2021 bedroeg de inflatie 3,8 procent en in 2020 was de inflatie ‘maar’ 2,2 procent.
Record
Ondanks dit record, valt de inflatie op Curaçao lager uit dan die in Nederland. Daar gingen de prijzen vorig jaar 9,6 procent omhoog. De maanden september en oktober noteerden in Nederland zelfs een geldontwaarding van ruim veertien procent .
In 2022 zijn vooral de booschappen fors duurder geworden. In totaal moet er nu ruim 15 procent meer betaald worden bij de kassa voor dezelfde boodschappen een jaar geleden.
Ook woninginrichting en huisraad werden fors duurder (12,6 procent), vervoer en communicatie (11,2 procent), en dranken en tabakswaren (10,9 procent).
Bron: Persbureau Curacao
Salvania is zo goed volgens grootbek kikker Thode,dat Salvania de eerste maand pijn in zijn hol heeft. Tjonge Tjonge wat een drama journaliestieke onzin uit die Thode grootbek kikker ze mond, het kwijl loopt uit zijn bek en likt Salvania zijn aas helemaal leeg om maar een wit voetje bij hem en de MFK binnen te halen, nog een paar maanden dan is het over met de politieke MFK/PNP bende over de CAME zou ik zeggen.
Snap weer de ophef en onthutsing niet.
Voedsel & drank fors duurder geworden?
Minder eten en drinken.
Een normaal mens heeft maar 2500-3000 calorieën per dag nodig. Hier werkt met een veelvoud van dat per dag naar binnen.
De reden?
Onlust gevoelens en verveling afkopen en troost troep naar binnen werken.
Woninginrichting & huisraad onbetaalbaar geworden?
Niet betalen. Niet kopen.
Het huisraad kan nog prima een paar jaar mee of anders repareren of opnieuw stofferen. Het vergt dan wel hopi webú om het gezeur en gezeik van je vrouw te weerstaan dat een nieuwe keuken, bankstel, geld voor een nieuwe jurk, gordijnen broodnodig is en de wraak van sexonthouding u ten deel zal vallen indien u niet zwicht om schulden aan te gaan.
Dat wordt dan rukken in gepaste eenzaamheid in gezelschap van prikkelplaatjes.
Vervoer & Communicatie.
Idem dito.
Keda kas anto sera smoel.
Dat kleppen aan de telefoon is nergens voor nodig.
Het gaat toch over drie keer niks.
Roddel en achterklap viert immers hoogtij aan de phone.
Ga wat vaker naar de communie en lees een goed boek om die ontstane leegte leegte op te vullen en de draak van de horror vacui te trotseren.
Tot slot
Dranken & Tabakswaren.
Stop met drinken en roken.
Het is bovendien ongezond.
Zoek een oplossing voor de stress & onlustgevoelens die tot roken en zuipen aanzetten.
Mogelijke oplossingen:
Een minder stressvolle maar high paying and prestigieuze baan laten voor wat het is.
Schop die vent of vrouw die u stress geven de deur uit en geef uw leven een andere wending waar simpele dingen weer de broodnodige voldoening geven.
Impress me.
Just do it!
Wellicht zou het onze regering sieren om een initiatief te starten om met wat extra belasting de bevolking in andere delen van het koninkrijk zoals Nederland -waar de inflatie veel hoger is- te helpen?