KRALENDIJK — De zuidpier in de haven van Kralendijk, ook wel de Nieuwe Pier of Enecapier genaamd, wordt vernoemd naar de tragisch op zee omgekomen kapitein Petrus Nelson ‘Nelo’ Craane. Dat is door het eilandsbestuur besloten in overleg met de familieleden van de omgekomen kapitein.
Advertentie
Nelo’ Craane, ook bekend als ‘Kaptan Dipchi Dipchi’, leed begin december van het vorig jaar schipbreuk tijdens het overbrengen van een vaartuig naar Curaçao.
Samen met nog een opvarende werd hij bij Cuba uit het water gehaald.
De hulp kwam echter te laat voor Craane en hij overleed.
Zoals de Amigoe gisteren al uitgebreid heeft bericht was Craane vanaf 1977 werkzaam als kapitein en was in dienst van Smit International, alvorens hij in 1999 bij de Kompania di Tou Kòrsou (KTK) in dienst trad.
Hij genoot veel aanzien binnen de lokale en internationale maritieme wereld.
De Bonairiaanse gemeenschap was zeer trots op ‘hun’ vermaarde kapitein. Gisteren kwam zijn stoffelijk overschot aan op Bonaire, aan boord van de Orca VI, de grootste sleepboot van het Curaçaose sleepbedrijf Kompania di Tou Kòrsou (KTI).
Na een rouwplechtigheid is hij gisteren naar zijn laatste rustplaats gedragen op de Katholieke begraafplaats.
Gelet op zijn belangrijke bijdrage aan de scheepvaart van de ABC-eilanden, heeft het bestuur van het Openbaar Lichaam Bonaire besloten hem te eren door de Nieuwe Pier naar hem te vernoemen.
bron: Amigoe
Advertentie