![,,De AIVD en de MIVD (de militaire tak, red.) werken in een gezamenlijk team om de Nederlandse overheid te voorzien van inlichtingen en achtergrondinformatie over de regio Latijns-Amerika en het Caribisch gebied.”](http://knipselkrant-curacao.com//wp-content/uploads/2014/03/aivd1-300x169.jpg)
Den Haag – Het gisteren door minister Ronald Plasterk (PvdA) van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties aan de Tweede Kamer aangeboden Jaarverslag 2013 van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) bevat een kort hoofdstuk over de Caribische regio en Latijns- Amerika.
,,De AIVD en de MIVD (de militaire tak, red.) werken in een gezamenlijk team om de Nederlandse overheid te voorzien van inlichtingen en achtergrondinformatie over de regio Latijns-Amerika en het Caribisch gebied.”
Voor de MIVD is de permanente militaire aanwezigheid van de Nederlandse krijgsmacht in de Caribische delen van het Koninkrijk reden om ontwikkelingen daar op hoofdlijnen te volgen, voor zover deze van invloed kunnen zijn op de Nederlandse krijgsmacht, aldus het jaarverslag.
,,Met de eilanden Sint Eustatius, Saba en Bonaire als bijzondere Nederlandse gemeenten in de Cariben reiken de landsgrenzen van Nederland en daarmee de veiligheidstaken van de AIVD en de MIVD tot in Latijns-Amerika.”
Bron: Antilliaans Dagblad