
ROME – Paus Franciscus heeft zondag tijdens een toespraak op het Sint-Pietersplein opgeroepen een einde te maken aan het geweld in Venezuela en de mensenrechten er te respecteren.
Bij onlusten in dat land zijn deze maand meer dan dertig mensen om het leven gekomen.
Voor een menigte van tienduizenden mensen veroordeelde de paus de „humanitaire, sociale, politieke en economische crisis die de mensen in Venezuela uitput.”
De oppositie in Venezuela eist onder meer nieuwe verkiezingen en de invrijheidstelling van meer dan honderd politieke gevangenen die door de regering van president Nicolas Maduro zijn vastgezet.
Eerdere gesprekken tussen de regering en de oppositie in Venezuela geleid door het Vaticaan liepen op niets uit.
Bron: Telegraaf
@Enri: aan Maduro vragen?
De baas van de paus moet iets doen.
Oohw shit, die bestaat niet.
Met alle respect voor de Paus. Er was zijn bemiddeling gevraagd en de mensen hebben hieraan meegewerkt.
Daarna heeft de President een staatsgreep gepleegd en het parlement ontbonden. Hierover hebt hij niets gezegd.
Venezolanen doen niets anders dan protesteren. Het leger zijn degenen die het volk vermoorden.
De Paus moet Maduro vragen om een nieuwe president te kiezen.