
Op Aruba is een 66-jarige Nederlander aangehouden op verdenking van witwassen, belastingfraude en valsheid in geschrift. Dat heeft Openbaar Ministerie in Nederland bekendgemaakt, meldt crimesite.nl.
De aangehouden man is eigenaar van een appartementencomplex op Aruba. Het vermoeden is dat het onroerend goed is aangekocht met crimineel verdiende gelden en dat het geld op die manier worden witgewassen.
Verder is het vermoeden dat de verdachte belastingfraude heeft gepleegd en met valse loonstroken een uitkering heeft aangevraagd.
Nederland heeft de Arubaanse autoriteiten verzocht om overlevering. De man is in 1994 veroordeeld voor drugshandel. De rechtbank legde hem toen 2,5 jaar gevangenisstraf en een geldboete op. Bij doorzoekingen is beslag gelegd op administratie, cash en onroerend goed. Er is in Nederland en op Aruba voor meer dan een miljoen euro beslag gelegd.
Bron: ParadiseFM