
Dit weekend is het weer zo ver: om drie uur de komende nacht wordt in Nederland en andere landen van de Europese Unie de klok een uur teruggezet.
Daarmee is het dan weer wintertijd en is het tijdsverschil tussen de eilanden en Nederland vijf in plaats van zes uur.
In de Europese Unie is de discussie losgebarsten of men die wisselingen in tijd nog wel wil voortzetten of dat men kiest voor de oorspronkelijke wintertijd of de ingevoerde zomertijd.
Bron: ParadiseFM
Deze reactie is verwijderd wegens strijd met onze spelregels
@ Plasje, Gerrit de Raaf jouw vriend, kan op 27 november ook een uurtje eerder zijn vonnis verwachten NL tijd. dus word het een uur eerder zitten.
Toen ik nog in Nederland zat was dit de favoriete dag van mijn vrouw, daar keek zij het hele jaar naar uit. Het was een uurtje langer vrijen, een uurtje langer genieten en 3 orgasmes extra.
Lekker met de klokken gaan spelen.
“Wintertijd” is de normale tijd in Nederland, gebaseeerd op de tijdzone (Middeneuropese tijdzone, MET) waarin het ligt; MET = UTC + 1 uur. Dit wordt de Standaardtijd genoemd.
Gedurende een bepaalde periode (laatste zondag-ochtend in maart t.m. laatste zondag-ochtend in oktober) wordt er t.o.v. UTC een uur extra bij opgeteld waarmee Nederland dan virtueel in de Oosteuropese tijdzone, OET, ligt: dit wordt de zomertijd genoemd.
Kortom, in Nederland gaat men de komende nacht van “zomertijd” terug naar “standaardtijd”.