
Werkgevers mogen met onmiddelijke ingang nieuw personeel weren als een sollicitant niet is gevaccineerd. Dat zei de Vereniging Bedrijfsleven Curacao (VBC) tijdens een persconferentie.
Werkgevers hebben het moreel recht hun werknemers en klanten te beschermen volgens de VBC. De VBC spreekt bewust niet van zittende werknemers, maar van nieuw personeel waarbij vaccinatie als voorwaarde wordt gesteld.
Ook het testbeleid voor toeristen moet per direct geschrapt worden, vindt de VBC. De verplichte PCR- en antigeentesten vormen een te grote barrière voor vakantiegangers. Daardoor kiest men liever voor andere bestemmingen in de regio blijkt uit cijfers van toerisme-organisaties.
Bron: ParadiseFM
Naschrift KKC
Op 3 juni jl plaatsten we een foto van Johan Kusters als voorzitter van de Vereniging Bedrijfsleven Curacao (VBC). Inmiddels hebben we vernomen dat de heer Kusters sinds januari 2021 geen voorzitter meer is. Verwacht wordt dat binnenkort een nieuwe voorzitter zal worden gekozen.