
Een van de belangrijkste taken van deze commissie is het beoordelen van de stroomcapaciteit en isolatie in de klaslokalen. Ook nemen ze andere tekortkomingen aan de schoolgebouwen onder de loep. De commissie zal advies uitbrengen en een jaarlijks budget opstellen voor het verlagen van de temperatuur op school. In de commissie zitten vertegenwoordigers uit het onderwijsveld, Aqualectra, en een werkgroep voor het onderhoud van schoolgebouwen.
Eerder stelde het ministerie van Onderwijs een miljoen beschikbaar voor de aanschaf van airco’s, ventilatoren en jugs. Op de foto de leden van de commissie met minister van Onderwijs Sithree van Heydoorn.
Bron: ParadiseFM
Komt er ook een nulmeting m.b t. asfalt en vegetatie op scholen?
Vegetatie heeft een grote invloed op de mate waarin de bodem opwarmt.
Zo kan op een weinig begroeide bodem de gemiddelde bodemtemperatuur 30% sneller oplopen dan de luchttemperatuur. Daardoor droogt de bodem verder uit en ontstaat er zelfversterkend effect, met nog meer temperatuurstijging tot gevolg.
Bron WBUR Wageningen Link:
https://www.wur.nl/nl/nieuws/de-nederlandse-bodem-warmt-snel-op.htm
Leuk om de leden van de commissie op de photo te zien.
Het is voor leerlingen (ook voor leraren) in de hete dagen aan te raden om licht gekleed te gaan.
Meisjes een kort rokje en jongens een korte broek.
Denim stof is veel warmer dan een dun kantoenen weefsel
Als schoeisel zijn sandalen veel luchtiger en verkoelender dan gesloten keds.
Ik ben geen opwarming ontkenner maar mis info van de meteo dienst alhier over het klimaat. Hoeveel graden hoger is de gemiddelde temperatuur dan pakweg 5 of 10 jaar geleden?