Wahid Elhage in gesprek met Rick Hart

De Curacaose Huisartsen Vereniging, CHV, wil stoppen met het uitgeven van ao-briefjes aan zieke werknemers. CHV-voorzitter Wahid Elhage bevestigt hiermee wat in een brief van de CHV aan minister van Gezondheid, Milieu en Natuur Suzy Camelia-Römer staat.
Volgens Elhage brengt het uitschrijven van een AO-briefje voor de patient van een huisarts een ‘conflict of interest’ met zich mee. Het zou tegen de regels van de geneeskunde zijn als een huisarts verklaringen afgeeft over zijn of haar eigen patient. De CHV vindt dat een bedrijfsarts zich zou moeten uitspreken over de arbeidsongeschiktheid van een patient.
Volgens de huisartsen werkt minister Suzy Camelia-Römer mee en gaat zij een commissie instellen om onderzoek te doen naar een andere structuur voor de beoordeling van arbeidsongeschiktheid. Elhage verwacht dat het ziekteverzuim hierdoor ook naar beneden zal gaan.
Hij legt uit waarom huisartsen geen ao-briefjes willen uitschrijven.
Tijd: 6.04
Bron: Radio Hoyer 2