
Bijna vier op de tien kinderen die in 2012 in Caribisch Nederland werden geboren, kwamen terecht in een eenouderhuishouden, doorgaans bij een alleenstaande moeder. Dat geldt ook voor de levendgeborenen in Nederland met een moeder van Antilliaanse/Arubaanse herkomst. Gemiddeld wordt in Nederland minder dan een op de tien baby’s bij een alleenstaande moeder geboren. Ruim de helft heeft daar getrouwde ouders, en een derde wordt geboren bij een ongehuwd paar. In Caribisch Nederland is dat laatste aandeel met 15 procent juist weer veel lager. Zowel vrouwen in Caribisch Nederland, als vrouwen van Antilliaanse/Arubaanse herkomst in Nederland, krijgen relatief vaak een kind in een ander soort huishouden. Zij wonen dan vaak in bij haar ouder(s).
Bron: Gezinsvorming in Caribisch Nederland (DEMOS, NIDI)
© Centraal Bureau voor de Statistiek, 2015
Beste George, goed gezegd. Meer hoef ik voor deze thema geen uiteenzetting te geven. Alsof er hier alleen maar het fenomeen tienervoorkomt.
Ach ja, wat is Curaçao toch uniek. Wat er op Curaçao gebeurt is niet anders dan hetgeen in andere Caribische landen ook gaande is. Zo apart is Curaçao niet getuige berichten uit andere Caribische landen in de regio. Daarmee wil ik niet goedpraten wat er gaande is. Maar sommigen hier doen alsof het op Curacao de hel op aarde is. Maar toch blijven ze op het eiland plakken alsof ze met hun kont in een pot met bison-kit zijn gevallen.
Niets nieuws onder de zon, zeg ik maar..
http://www.trouw.nl/tr/nl/4496/Buitenland/article/detail/3871410/2015/02/23/Suriname-moet-echt-vrezen-voor-een-verloren-generatie.dhtml
Je kunt ook neerzetten waar de vader voor de kosten van een belkaart een meisje moeder heeft gemaakt en zijn verantwoordelijkheid niet neemt ,klinkt toch net even anders :-)
kijk naar het gif wat hier cultuur word genoemd, en je kijk er door heen lullo.
@ Nos mes no por
Sssshhhhh, dat mag je niet hardop zeggen, dat rust een taboe op ! Het is verboden op Curacao om de waarheid te vertellen, daar behoor je omheen te draaien.
Foei
En dan vragen we ons nog af waar de criminaliteit op onze eilanden vandaan komt.
Gezinnen zonder vader waarvan de moeder zich in ruil voor een belkaart heeft laten bezwangeren en na de bevalling moet gaan werken waardoor zoon of dochter op straat leeft met alle gevolgen van dien.