
CURAÇAO – De Centrale Bank van Curaçao en Sint Maarten (CBCS) denkt dat de wisselgeldschaarste eind augustus is opgelost. Tot die tijd worden consumenten verzocht om hun contanten vooral te besteden in plaats van het op te potten. De eerste bestellingen van munten zijn overigens al in omloop gebracht.
De schaarste wordt niet alleen veroorzaakt door het opppotten, er zijn volgens de CBCS meerdere oorzaken. De bevoegdheid tot het uitgeven van bankbiljetten en munten ligt sinds 10-10-’10 bij de CBCS. Maar zolang de landen Curaçao en Sint Maarten niet formeel besloten hebben om over te stappen op de Caribische gulden, blijft de uitgiftebevoegdheid bij het Muntfonds van de voormalige Nederlandse Antillen.
Er moest daarom eerst onderzocht worden of de woorden ‘Nederlandse Antillen’ op de munten wel wettelijk toegestaan waren. Ook moest met het Kabinet van de Koning worden afgestemd of de beeltenis van koningin Beatrix of die van koning Willem-Alexander gebruikt moest worden.
Bestellingen
Eind juni zijn de eerste bestellingen (kwartjes) gearriveerd. In de komende twee maanden worden de andere denominaties bij de CBCS verwacht en die worden dan onmiddellijk in omloop gebracht.