
CURAÇAO – Het Curaçaohuis en de ambtswoning van de gevolmachtigd minister Marvelyne Wiels, in Den Haag gaan grondig verbouwd worden.
Minister-president Ivar Asjes laat aan Radio Hoyer 2 weten dat er in de afgelopen twintig jaar géén tot weinig onderhoud aan de panden is verricht. De gebouwen zijn er slecht aan toe.
Zo is bijvoorbeeld de fundering gescheurd. De organisatie van de Gevolmachtigde Minister Marvelyne Wiels bevestigt deze woorden en voegt er aan toe dat er inmiddels gevaar op instorting is ontstaan. Vooralsnog is het onduidelijk wat de verbouwing gaat kosten en welk bedrijf dit gaat uitvoeren. Al verwacht Asjes wel dat het om grote bedragen gaat omdat het een grondige renovatie betreft. Tijdens de renovatie gaat er een nabijgelegen villa gehuurd worden waar de medewerkers zich gaan huisvesten. De huur van het tijdelijke onderkomen bedraagt alleen al 210.000 gulden per jaar.
Twee dingen
Volgens Asjes kunnen ze twee dingen doen. “Of je moet investeren of je moet vertrekken en de boel verder achteruit laten gaan. Wij hebben gekozen om te investeren in de panden”. Asjes verwacht dat per 1 mei de verhuizing kan gaan plaatsvinden en het werk gestart kan gaan worden.
Asjes in gesprek met Rick Hart
Bron: Versgeperst