Oranjestad – In de eerste elf maanden van 2014 zijn 66 gevallen van chikungunya geregistreerd. Daarvan hadden slechts tien mensen de ziekte op Aruba opgelopen. Maribel Tromp, hoofd Epidemiologie van de Directie Volksgezondheid, ziet in de cijfers geen reden om alarm te slaan, maar vindt wel dat de bevolking zich nog onvoldoende bewust is van de relatie tussen een rommelige leefomgeving en de besmetting met het virus.
,,Dengue en chikungunya worden door dezelfde mug Aedes aegypti verspreid. Nu het vaker regent, zijn er meer muggen en neemt de kans op besmetting toe. Het is de afgelopen jaren droog geweest en vooral daarom zien we een afname van het aantal mensen dat besmet wordt met één van beide virussen.
We moeten echter op onze hoede blijven.”
Volgens Tromp zijn de meeste chikungunyapatiënten op Aruba in Santo Domingo besmet geraakt. Voor dengue ligt de situatie anders.
,,Tot nu toe hebben we ongeveer 900 verdachte gevallen gehad, waarvan uiteindelijk 5,4 procent besmet bleek. De oorsprong daarvan was wel in bijna alle gevallen Aruba.”
Haar advies aan de bevolking is om te voorkomen dat er broedplaatsen voor muggen ontstaan. ,,Mensen maken steeds vaker keurig hun tuin schoon, maar vergeten het naastgelegen braakliggende terrein. Muggen hebben echter geen moeite met een tuinmuur.”
Bron: Antilliaans Dagblad