
Premier Mark Rutte heeft zich tegen minister-president Ivar Asjes van Curaçao verontschuldigd voor zijn uitspraken over Zwarte Piet.
Zijn opmerking dat zijn ‘vrienden op de Nederlandse Antillen’ blij zijn met het sinterklaasfeest ‘omdat zij hun gezicht niet hoeven te schminken’ is op de Antillen niet goed aangekomen.
Advertentie
Rutte zei daar zondag bij dat hij zelf dagenlang bezig is om de verf van zijn gezicht te krijgen. Dat meldt het AD. Dat ongemak kennen ze op de Antillen niet. „Ik heb daar niemand mee willen beledigen”, zei de premier vrijdag na afloop van de ministerraad.
Rutte kreeg een vraag over Zwarte Piet van een buitenlandse journalist, die de recente uitspraken van PVV-leider Geert Wilders koppelde aan de ophef over Zwarte Piet vorig jaar, zo bericht de NOS. Hij vroeg aan Rutte hoe hij denkt te zorgen voor goede nucleaire veiligheid als hij niet eens alle maatschappelijke kwesties weet aan te pakken. Premier Rutte grapte in eerste instantie dat het knap was dat de journalist de verschillende onderwerpen in één vraag wist te krijgen, maar gaf vervolgens toch antwoord.
,,Zwarte Piet is zwart en dat kan ik niet veranderen. Zo heet hij nu eenmaal. Het is een oude traditie en daarin gaat het niet over een groene of bruine piet. Ik kan alleen zeggen dat mijn vrienden op de Nederlandse Antillen heel blij zijn als ze Sinterklaas vieren omdat ze hun gezicht niet hoeven te schminken. Als ik zelf Zwarte Piet moet spelen, ben ik dagen bezig om de verf van mijn gezicht te krijgen.”
Bron: Telegraaf
bron: Telegraaf
Advertentie