
Een groep advocaten spant een kort geding aan tegen de staat vanwege het afluisteren van advocaten door inlichtingendienst AIVD. De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten en advocatenkantoor Prakken d’Oliveira willen dat het afluisteren van advocaten onmiddellijk wordt gestaakt, zeggen ze tegen de Volkskrant.
Het advocatenkantoor staat veel verdachten bij die interessant zijn voor de AIVD, zoals Volkert van der G. en leden van de Hofstadgroep,
‘Onbehoorlijk handelen’
In december liet minister van Binnenlandse Zaken Ronald Plasterk aan Prakken d’Oliveira, dat vorig jaar een klacht indiende bij de minister, weten dat onderzoek van toezichthouder CTIVD had uitgewezen dat sinds 2003 van diverse advocaten van het kantoor de telefoons zijn afgeluisterd en de gesprekken zijn uitgewerkt. De AIVD handelde daarbij in sommige gevallen onbehoorlijk.
Uit de brief blijkt echter niet dat de inlichtingendienst is gestopt met het tappen van advocaten, die aanspraak kunnen maken op een wettelijk verschoningsrecht. Alleen in uitzonderlijke gevallen mag dit recht worden geschonden door geheime diensten.
Bron: RTL Nieuws