
De Centrale Bank van Curaçao en Sint Maarten heeft per 1 mei nieuwe regels ingesteld voor zogenaamde ‘loan sharks’: particulieren die met vaak hele hoge rentes leningen afsluiten bij kleine risicovolle afnemers, vaak juist de arme mensen.
Dat heeft de Centrale Bank gedaan op verzoek van Fundashon pa Konsumidó, ofwel FpK. Dat schrijft het Antilliaans Dagblad.
In de nieuwe voorschriften staat bijvoorbeeld specifiek benoemd dat een kredietverstrekker de cliënt bijvoorbeeld niet mag verplichten een verzekering af te sluiten bij een specifieke verzekeraar.
Verder zijn er strengere voorschriften met betrekking tot het geven van informatie aan cliënten. Per 1 januari 2016 zullen er bovendien maximale rentes worden vastgesteld.
Bron: ParadiseFM