
De coalitie probeert nog dit weekend een oplossing te vinden voor het verlies van de meerderheid in het parlement. Dat heeft Statenvoorzitter Mike Franco van partij PAIS gisteravond tijdens een persconferentie laten weten.
Gisteren maakte PAIS Statenlid Marilyn Moses bekend uit de partij te stappen en verder te gaan als onafhankelijk parlementarier. Daarmee kan de coalitie nog maar op 10 van de 21 zetels rekenen. De betrokken partijen hebben gistermiddag over de ontstane situatie vergaderd.
Men was van mening volgens Franco dat nieuwe verkiezingen niet wenselijk zijn voor het land. Daarom zal vandaag en morgen gezocht worden naar een oppositiepartij of Statenlid dat tot de coalitie wil toetreden of bereid is tot gedoogsteun.
PAIS zegt ernstig teleurgesteld te zijn over het uittreden van Moses. Die zou eerder geen signalen hebben afgegeven dat ze ontevreden was over de koers van de partij. Franco liet weten dat hij vermoedt dat er persoonlijke redenen zijn voor Moses’ besluit.
Moses zelf heeft nog geen uitgebreide toelichting gegeven. Ze heeft wat PAIS betreft alleen gezegd dat de koers van de partij teveel afwijkt van de uitgangspunten waarop die gebouwd is.
Bron: ParadiseFM