
Vandaag ligt de Capriles Kliniek ‘plat’. De medewerkers van de instelling voor mensen met psychische problemen hebben namelijk te horen gekregen dat ze morgen geen salaris zullen ontvangen.
Pensioenfonds APC, voorheen APNA, heeft beslag laten leggen op het geld van de SVB, waarmee het personeel ook moet worden betaald. De kliniek heeft al lange tijd een schuld met betrekking tot de vut- en duurtetoeslagen van haar werknemers; de premies zijn namelijk niet afgedragen aan het Algemeen Pensioenfonds Curaçao.
Volgens de directie van de kliniek is dat het gevolg van het feit dat de tarieven die de SVB vergoedt zijn achtergebleven bij de kosten die de kliniek maakt. Adrie Willems van vakbond ABVO heeft tegen de Extra gezegd dat vanmorgen door personeelsleden in werktijd wordt vergaderd in het gebouw van de bond.
Willems heeft van de directeur van de kliniek gehoord dat meer dan drie weken geleden nog overleg is gepleegd met de betrokken minister Victorina om tot een oplossing te komen voor dit langslepende probleem. Maar er is niets gebeurd.
Bron: ParadiseFM
Nog even ter aanvulling:
Het kernprobleem is het budget dat in de afgelopen jaren steeds verder is wegbezuinigd. “De minister legt de schuld bij de Raad van Bestuur en de Sociale verzekeringsbank (SVB) bij de overheid.
wat d8 je.
Welke boeven bedoel je? De overheid of de SVB die de vergoedingen al jaren niet hebben verhoogd?
Onvoorstelbaar dat die bedrijven er steeds mee wegkomen hun pensioenlasten niet af te dragen.
Taams, Sehos etc etc.
Boevenzooi.
Hoeveel keer hebben we dat nu al niet gehoord? En dan komt er net te laat weer een tijdelijke oplossing. Tot de volgende crisis.
Net als bij Sentro Deportivo Korsou, die een overheidsinstantie is en nu geld vraagt van particulieren die al belasting betaald hebben, om de renovatie van deze overheidsinstantie te sponseren, kan Capriles Kliniek, die ook een gesubsidieerde overheidsinstantie is, nu geld gaan vragen bij particulieren en of de private sector voor het uitbetalen van lonen. Misschien kan er weer aangeklopt worden bij de personen uit de private sector die de 1,8 miljoen voor de werknemers van de Isla aannemers hebben neergelegd. Als het zo door gaat kan beter alles geprivatiseerd worden, want blijkbaar kan er door het apparaat zelf geen efficiente en effectieve financiele bedrijfsvoering uitgevoerd worden.
Beangstigend, straks zetten ze Mano en Stanley Held weer terug in de maatschappij. Laat in Godsnaan privé investeerders het bedrag betalen dat Caprilles verschuldigd is. De schade is anders niet te overzien.
effe die bos-kabouter en de destabilator Gerrit de Raaf erbij roepen, de Aqua plat leggen en binnen een poep en een scheet is de poen met extra erbij binnen.