
Zaterdag is een eerste geval van microcefalie op Sint Maarten gerapporteerd. Dat meldt de Daily Herald.
Microcefalie is een aandoening gerelateerd aan Zika, waarbij een baby met te kleine schedel geboren wordt. De moeder zou volgens de krant uit Saba komen en was op Sint Maarten om te bevallen.
Het ziekenhuis heeft nog niet officieel gereageerd. Ook de minister van Volksgezondheid Emil Lee was nog niet op de hoogte.
Bron: Persbureau Curacao
@ericlapas
zie: https://ispot.tv/a/7XmY
of https://www.ispot.tv/brands/da6/shriners-hospitals-for-children
Hopelijk heeft “onze” ‘nationale epidemioloog’, als lid van RvC St. Maarten Medical Center (SMMC), het minimale gedaan en ervoor gezorgd dat SMMC enige capaciteit heeft om hiermee om te gaan.
Ik vraag me af of een ziekenhuis in geval van microcefalie, het kenbaar moet maken? Volgens mij hebben de ouders en het kind recht op privacy? Het doet me wel een beetje denken aan vroeger toen ouders hun kinderen met downsyndroom voor de wereld verborgen hielden. Tegenwoordig schamen wij ons gelukkig niet meer voor. Als ik de reclames op TV zie, zie ik nooit iemand met downsyndroom of een andere handicap, blijkbaar bestaan ze niet voor de reclame wereld.
Eerste geval!!!!!??, 40 jaar geleden had ik een groot bouwproject op St Maarten ( de drie torens ). Het was de tijd van de familie C W nu is zijn schoonzoon ( soort Gerrit de Raaf ” hij is alleen wat slimmer?)degene die de lakens nog uitdeeld, bij mijn weten heb ik daar toen al minimaal 75 % van de bevolking gezien met de zika besmeting als je voor Claudy was was je gezond zo niet had je de zika ziekte, punt uit.?