
Curaçao is er in 2019 op ‘economisch, sociaal en financieel gebied’ niet op vooruit gegaan. Dat zei gouverneur Lucille George-Wout tijdens haar traditionele nieuwjaarstoespraak.
Ook voor 2020 wordt meer economische krimp verwacht en zal onzekerheid toenemen. Ze gaf in haar speech aan dat Curaçao een voorbeeld moet nemen aan Nederland en Bonaire. Daar gaat het volgens haar wel “erg goed”.
Bron: ParadiseFM
Tja, de achteruitgang en val van het Romeinse Rijk kwam ook niet zo maar ineens. Maar kijk, het blijkt dat de economische fundament van Curacao erg wankel is en kan geen grootheid verdragen. Waarom niet? Buitensporige uitgaven, krankzinnige verzotheid op genoegens en hebzucht spelen een hoofdrol. Vast staat dat Corsow een enorme economische achteruitgang te wachten staat, en het is niet van nu. Dit komt door onbekwame personen die een invloedrijke positie bekleden aldaar. Het eiland gaat gebukt onder wanorde, corruptie en morele en zeker economische achteruitgang zoals Lucille vermeld. Onderzoek vijf jaar geleden heeft vastgesteld dat door jaren van economische achteruitgang een machtig en sterk land ook beheerst werd door een hoog percentage zelfdoding. Schulden, faillissementen, armoede, werkloosheid en andere onderliggende factoren liepen hand in hand samen en zelfs hechte gezinnen vielen uiteen. Het zag er somber uit voor dat land. De economische crisis had ernstige maatschappelijke gevolgen. So een economische crisis of krimp heeft zeer ernstige maatschappelijke gevolgen vooral voor zo’n klein eiland als Corsow.. Het heeft een sneeuwbal-effect die steeds groter wordt, die niet te overzien is. In sommige landen hebben de regeringen de voorkeur kunnen geven aan enkele zeer praktische benaderingen en hulp, en uiteindelijk zijn ze (bijna) allemaal uit de slob gekomen en kunnen nu op eigen benen staan. Hulp en internationale inspanningen op een goed overwogen schaal is dus de enige uitkomst. Ik persoonlijk zou Corsow de hint kunnen geven om serieus met Nederland hierover te spreken vooradt het te laat is. Denk dat Nederland ALTIJD, maar ook ALTIJD voor ons heeft en zal klaarstaan voor hulp. Niet schieten is dus altijd mis. Aarzel niet, maar DOEN. Hopi éxito mi amor CURAZAO. La Perla del caribe. Y que Perla…………………….
Ben blij dat we Giselle McWilliam aan het roer hebben bij MEO, anders was de krimp nog veel groter geweest.
Zij doet tenminste aan micro-management en focust op de echt belangrijke dingen, zoals toeristen lastig vallen met razzia’s tijdens happy hour.
Wat een geweldige aanwinst voor dit eiland is zij toch………………ehhh, niet dus.
Bert, zeg maar gerust die pens van a dos santosu
Zo, wat kijkt deze Gouver”tante” nors zeg, wat zou ze denken? Hoogste tijd voor een coke 0?
@Bert:
Je eigen ….. eh….. “mond” zal ik maar zeggen is er ook niet kleiner op geworden zeg…….
Het enige wat niet krimpt op deze rots is de buik van Anparo dos Santos.