30 C
Willemstad
• donderdag 17 april 2025 15:52

Onderzoek explosie bij ALR afgerond

Openbaar MinisterieWillemstad – Het onderzoek naar de explosie van 13 maart 2013 bij Asphalt Lake Recovery (ALR) is afgerond. Dat heeft woordvoerder Norman Serphos van het Openbaar Ministerie tegenover deze krant verklaard.

Advertentie

,,Het rapport wordt nu door de hoofdofficier van justitie bestudeerd, er zijn nog een paar vragen op juridisch gebied die beantwoord moeten worden”, zo legt Serphos uit.

,,De zaak ligt gecompliceerd omdat de hoofdverdachte is overleden. Er moet nu gekeken worden hoe het met de juridische aansprakelijkheid voor de explosie zit.”

De juridische aansprakelijkheid is volgens Serphos voor de nabestaanden en verzekeringsmaatschappijen belangrijk.
Op woensdag 13 maart 2013 deed zich in de middag een explosie voor bij ALR, een bedrijf vlakbij de Dokmaatschappij waar vervuild asfalt bewerkt wordt tot stookolie. Voordat de explosie plaatsvond hadden werknemers gecontroleerd of het veilig was om te lassen.
Er zou op de werkvloer verschil van mening zijn geweest of het wel of niet verantwoord was om het laswerk te doen.
Meteen nadat er werd gelast ontstond er een vonk die de explosie veroorzaakte. Uiteindelijk overleden er twee mensen aan de verwondingen die ze bij de explosie opliepen.
Het eerste dodelijke slachtoffer bevond zich op een werkplek met een groot reservoir van asfalt.
Deze persoon werd in eerste instantie vlak na de explosie vermist.
De autoriteiten troffen het levenloze lichaam van deze persoon aan nadat de heftige rook was weggetrokken uit de werkplek.
Het andere slachtoffer werd voor medische behandeling naar het buitenland vervoerd maar overleed later aan de opgelopen verwondingen.

Bron: Antilliaans Dagblad

Advertentie

back home

Gearchiveerd als

Geef een reactie

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Lees ook

Meer recente reacties