
Jeugdboekenschrijfster Siny van Iterson is op 98-jarige leeftijd overleden, zo heeft haar familie in een overlijdensadvertentie gemeld.
Van Iterson werd geboren op Curaçao, maar bracht een groot deel van haar leven door in Nederland. Ook woonde ze een tijd in Colombia. Van Iterson overleed in Den Haag.
Onder haar romans waren Schaduw over Chocamata, Voetspoor in de Andes, In de greep van de Rio Negro en De smokkelaars van Buenaventura. De adjudant van de vrachtwagen (1967) werd in 1968 uitgeroepen tot het beste kinderboek. In 1971 kreeg Van Iterson de Zilveren Griffel voor Het gouden suikerriet (1970).
Een jaar later werd ze genomineerd voor de Hans Christian Andersenprijs. Haar laatste jeugdroman, Het Quimbaya-goud, verscheen in 1985.
Bron: Nu.nl
Veel te jong overladen.