Quincy Girigorie in antwoord op vragen van Rick Hart

Minister van Justitie Quincy Girigorie wil in 2018 zijn beleid aanpassen en meer geld vrij maken voor preventie van criminaliteit.
Girigorie gaf een tijdens een persconferentie een presentatie van criminaliteitscijfers waaruit blijkt dat er meer moorden zijn gepleegd in 2017, er meer autodiefstallen waren, maar ook meer aanhoudingen hebben plaats gevonden.
De minister ging middels grafieken en tabellen uitgebreid in op cijfers van moord, diefstal, overvallen, vuurwapens en aanhoudingen, maar wat mistte waren zijn beleidsplannen naar aanleiding van de cijfers en dus vroeg journalist Rick Hart hem ernaar.
Tijd: 3.36
Bron: radio Hoyer 2
Ik zou maar eens prioriteit geven aan handhaving. Iedereen doet maar wat ze uitkomt en als je als overheid niet optreedt, heeft preventie ook niet zoveel zin. Nieuw voorbeeld van lipservice. Mooie plannen, prachtige rapporten met doortimmerde acties, maar de overheid doet niets. Gewoon doorbouwen, te hard rijden, twitteren tijdens autorijden, pakkans zero. Prutsers.