Lode Delputte | DeMorgen.be

De hyperinflatie in Venezuela zorgt voor een dramatische exodus naar de buurlanden. Maar Colombia, Brazilië en Ecuador zijn de honderdduizenden vluchtelingen liever kwijt dan rijk. “Het is de schuld van de Venezolanen dat wij geen werk meer vinden.”
Het incident werd aangehaald in het Colombiaanse blad Semana: hoe via de sociale media een audioboodschap verspreid werd waarin een sinistere stem de Venezolaanse vluchtelingen in het stadje Subachoque, bij Bogotá, een ultimatum oplegde.
“Jullie krijgen twee weken om op te hoepelen. Daarna zullen we elk van jullie die zich hier nog bevindt doden. Of hij nu werkloos is of niet, gestolen heeft of niet.”
Aanleiding voor de boodschap was een tragisch fait divers: een stikjaloerse man die zijn vriendin had omgebracht en daarna de hand sloeg aan zichzelf.
Bron; DeMorgen.be