Geld van veiling naar criminaliteitsfonds

Willemstad – Het bordeel Campo Alegre, ook wel ‘Blachi Bèrdè’ genoemd, zal binnenkort geveild worden. Dat heeft minister Nelson Navarro van Justitie (PAIS) gisteren in de Staten bekendgemaakt. Het geld dat de veiling opbrengt, komt in het criminaliteitsfonds terecht. Campo moet openbaar verkocht worden, de waarde is al ingeschat en een notaris zal eerdaags in de arm genomen worden”, zo legde Navarro gisteren uit naar aanleiding van vragen over het criminaliteitsfonds.
Het was de Statenleden opgevallen dat er in 2013 en in 2014 geen geld gestort is in dit fonds. Volgens de minister komt dit omdat er een discussie is met het ministerie van Financiën dat wil weten op basis waarvan het geld daarin gestort kan worden.
Daarvoor moet er nader gekeken worden naar de Landsverordening criminaliteitsfonds. Dat neemt niet weg dat het fonds nog steeds over de nog niet gestorte gelden van 2013 en 2014 kan beschikken, waaronder ook de hogere inkomsten uit boetes, omdat deze steeds beter geïnd en betaald worden.
Maar zoals gesteld komen er ook inkomsten uit andere zaken zoals de verkoop van Campo en andere confiscaties van het Openbaar Ministerie in dit fonds.
Vorig jaar stelde Statenlid Alex Rosaria (PAIS) al vragen over de mogelijke veiling van het bekende bordeel. Hier werd toen, bij navraag door deze krant, door verschillende mensen ontkennend
Bron: Antilliaans Dagblad
Ja, het zou ook onder het ministerie van sociale zaken kunnen vallen of wellicht van sport.
Is de overheid eigenaar van een bordeel ?
Dat heb ik nooit geweten. Onvoorstelbaar,ongehoord en beschamend !
(net zo ongehoord als een minister van Justitie die tevens hoerenbaas oftewel pooier is zoals destijds Duncan in St Maarten).