
WILLEMSTAD — De Verenigde Staten schakelden de lokale autoriteiten in om een drugsverdachte op te sporen en op te sluiten, in afwachting van uitlevering aan dat land.
In samenwerking met de agenten van de Amerikaanse drugsbestrijdingsdienst DEA (Drug Enforcement Agency) arresteerden de lokale agenten de 49-jarige Dominicaanse man M.L-D gisteren. Een vrouw die bij hem was werd ook aangehouden, maar later vrijgelaten.
Er volgden diverse huiszoekingen, onder andere in Veeris en bij Palu Blanku. De politie nam daar circa 30 kilo cocaïne in beslag, namelijk 27 pakketten en 43 bolita’s (drugsbolletjes).
Indien een lokale rechter hiervoor toestemming geeft, zal de man uitgeleverd worden aan de Verenigde Staten, een procedure die veel tijd in beslag kan nemen. In de tussentijd blijft de man vast zitten.

Zou Nederland nu weer ingrijpen en deze persoon onschendbaar verklaren zoals bij Carvahal?