
WILLEMSTAD — Bij een grootschalige actie waarbij vanochtend 14 huiszoekingen werden gedaan, zijn zeven personen aangehouden. Drie daarvan zijn werkzaam bij de kustwacht en één van de gearresteerden is een oud-werknemer.
De arrestanten worden verdacht van fraude, witwassen en het overtreden van de Opiumwet.
De huiszoekingen, onder leiding van de rechter-commissaris, werden gedaan naar aanleiding van een melding van de Kustwacht-directie, dat deze enkele werknemers verdenkt van strafbare handelingen, waaronder het lekken van informatie naar criminelen.
“In mei heeft de directie haar verdenkingen bij ons gemeld, waarna het OM na evaluatie in dezelfde maand een opsporingsonderzoek (genaamd Baywatch, red.) heeft bevolen”, aldus Serphos. De Landsrecherche heeft in samenwerking met de Rijksrecherche, de Koninklijke Marechaussee en met assistentie van het Korps Politie Curaçao en het Recherche Samenwerkingsteam (RST) het onderzoek uitgevoerd. Uit het onderzoek zijn meer strafbare handelingen gebleken, zoals het betrokken zijn bij de import van verslavende middelen.
“De arrestaties gebeurden onder andere bij de kustwacht zelf en in de wijk Mahuma”, aldus Norman Serphos, woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM). Hij kon nog niet bevestigen in welke andere wijken de arrestaties werden verricht.
Twee vrouwen met de initialen T.N.S.R. en N.F.T.R., van respectievelijk 29 en 21 jaar oud zijn gearresteerd. De overige vijf mannelijke arrestanten zijn W.A.W. van 34 jaar, O.E.S. van 32 jaar, R.H.E.F. van 32 jaar, Z.S.H.D. van 29 jaar en M.P.B van 31 jaar. Het is nog niet bekend welke verdachten werkzaam zijn bij de kustwacht.
De arrestanten worden verdacht van fraude, witwassen en het overtreden van de Opiumwet. Bij de huiszoekingen zijn ook een vuurwapen, een groot bedrag aan geld, documenten, verschillende laptops en telefoons, en op één adres xtc-pillen in beslag genomen.
Ontslagprocedure
Minister van Justitie Nelson Navarro (Pais) meldt dat de kustwachtmedewerkers op non-actief worden gezet, en dat daarna een ontslagprocedure zal starten. OM-woordvoerder Serphos voegt daarbij toe dat het verhoorproces binnenkort zal starten en dat de verdachten vrijdag voor de rechter-commissaris zullen worden geleid.
Serphos noemde de samenwerking met de kustwacht uitstekend. “De kustwacht is heel coöperatief geweest gedurende het onderzoek.” Roderick Gouverneur, woordvoerder van de kustwacht, wilde geen uitspraken doen over de arrestaties. “Het is een strafrechtelijk onderzoek, dus daar doen wij geen uitspraken over.”
Bron: Amigoe