
Bij de luchtaanvallen op Islamitische Staat (ISIS) rondom Aleppo in Syrië zijn Nederlanders omgekomen. Dat wordt op Twitter gemeld. In eerste instantie leek het om drie doden te gaan, maar nu wordt er melding gemaakt van tientallen Belgische en Nederlandse strijders.
Door luchtaanvallen op de aan al-Qaeda gelieerde groepering al-Nusra in Syrië zijn zeker 50 doden gevallen. De meeste slachtoffers van de aanvallen in de noordelijke provincie Idlib zouden buitenlanders zijn. Dat heeft het Syrisch Observatorium voor Mensenrechten gemeld. Het Observatorium, dat verslag doet van het geweld in Syrië, meldde eerder dat er ook zeker acht burgerdoden zijn gevallen, onder wie drie kinderen. De luchtaanvallen zijn uitgevoerd door de Verenigde Staten, met steun van de Arabische landen Jordanië, Bahrein, Qatar, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
Een woordvoerder van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) kan niets zeggen over eventuele slachtoffers uit Nederland.
„Het is wel duidelijk dat als je daar op jihad gaat, je in een oorlogsgebied komt waar hevig wordt gevochten”, reageert hij.
Een Nederlandse jihadstrijder meldt op Twitter dat hij nog nooit zoiets verwoestends heeft gezien. Volgens hem “moet Amerika eraan“.
Bron: Telegraaf