
WILLEMSTAD — Het kanon dat in 2010 bij een poging tot diefstal bij Fort Beekenburg naar beneden werd gegooid, waarbij de klinkers en de buitenwand van het fort beschadigd werden, is vanochtend met behulp van de Cougar-helikopter van Defensie de lucht in getild en op het fort teruggeplaatst. De batterij van Fort Beekenburg is nu dus weer compleet.
Advertentie
De spectaculaire terugplaatsing is mogelijk gemaakt door de Nederlandse Vertegenwoordiging met de hulp van Defensie, die de helikopter beschikbaar stelde.
Een en ander vond plaats onder het toeziend oog van de ministerraad, waaronder ook Onderwijsminister Irene Dick.
Zij gaf bij die gelegenheid tevens uitleg over de aankomende restauratie van het fort, die met inzet van tweede kans-jongeren uitgevoerd zal worden.
Dit in samenwerking met de Stichting Monumentenfonds, die het project gaat financieren, en de Stichting Herstelling uit Amsterdam, die al achttien jaar werkloze jongeren zogeheten werkervaringsplaatsen biedt bij het opknappen van de forten van de Stelling van Amsterdam.
bron: Amigoe
Advertentie