PBC | CFT adviseert Pisas medicijnhandel aan te pakken

Persbureau Curacao

De regering kan jaarlijks tot 40 miljoen gulden besparen door apotheken te dwingen generieke geneesmiddelen te leveren.

WILLEMSTAD – Het CFT adviseert de regering Pisas om drastisch in te grijpen in de medicijnhandel. Volgens voorzitter Raymond Gradus betaalt Curaçao per inwoner 351 gulden aan medicijnen. Dat is veel hoger dan op bijvoorbeeld Aruba.

De regering kan jaarlijks tot 40 miljoen gulden besparen door apotheken te dwingen generieke geneesmiddelen te leveren.

De zorg op Curaçao kost de gemeenschap jaarlijks 543 miljoen gulden. Minder dan de helft van dit bedrag komt uit premieheffing.

Bron: Persbureau Curacao

Comments

Er zijn 5 comments

  1. Curacao revisited 2 jul. 2021 23.25

    KKC: het artikel over Miles Mercera (waar ik op wilde reageren) linkt naar het artikel over medicijn gebruik, graag aanpassen

  2. Fred Schiedam 2 jul. 2021 20.13

    @David:
    het inleveren van niet-gebruikte (kan dus ook betekenen "over-datum") geneesmiddelen in Nederland (bij bijv. apotheek ) is om deze verantwoord te vernietigen (in een verbrandingsoven bijv.), om zo te voorkomen dat deze via het toilet of kliko in het milieu belanden (met name het oppervlakte- en grondwater, waarmee ze uiteindelijk in het drinkwater belanden). Het heeft dus absoluut níets te maken met generieke of niet-generieke geneesmiddelen.
    Ik heb ook enkele geneesmiddelen die ik op voorraad moet hebben voor "just-in-case" om ze ogenblikkelijk thuis te gebruiken. Na de experitatiedatum gaan ze (niet-aangebroken) weg en krijg ik nieuwe; zijn trouwens generieke geneesmiddelen voor minder dan 10 gulden per jaar. Op deze wijze voorkom je ambulancevervoer en ziekenhuis-opname.

  3. Commentpolis 2 jul. 2021 18.48

    Eén van de bijwerkingen van generieke geneesmiddelen, buiten dezelfde bijwerkingen als het merkmiddel, is dat mensen er dom van gaan lullen.
    Van die bijwerking heb ik i.i.g. geen last.

  4. Abraham Mossel 2 jul. 2021 18.29

    Na mijn TIA kreeg ik ook een recept lijst mee met 4 medicein sorten permaand, waarvan 1 soort van 60 stuks 250,00 kosten, na een goed gesperk met mijn arts krijg ik nu een ander soort 60 stuks en werken het zelfde voor nog geen 75,00 en zijn goed de overige 3 recepten bleven het zelfde. Wie zijn nu de oplichters de arts die het uit schrijft of de aphoteek die het levert?.

  5. david 2 jul. 2021 04.40

    In Nederland doen de zorgverzekeraars dit ook graag. Meestal helpt het goedkopere pilletje van geen kanten. Ergo, het levert bijna altijd vervelender bijwerkingen op en vervolgens moet dan toch het normale pilletje verstrekt worden. Wij als senioren spreken helaas uit ervaring. Als de kwaal verholpen is wordt het op prijs gesteld dat de medicijnen die over zijn weer bij de apotheek ingeleverd worden ter vernietiging . Zelfs niet aangebroken verpakkingen worden vernietigd. Hoezo bezuinigen? Dat kan hier dus ook het gevolg zijn.