AD | Pisas: Algemene aanwijzing OM

Het OM moet zich richten op moordzaken en atrako’s (dus niet op drugs en witwassen)

Willemstad – Minister Gilmar ‘Pik’ Pisas van Justitie is van plan om, op grond van artikel 13 van de Rijkswet, het Openbaar Ministerie (OM) een Algemene aanwijzing te geven.

Dat heeft Pisas in een live-uitzending bij TV Direct verklaard. De maatregel is bedoeld om de golf van criminaliteit en geweld in te dammen, zo heeft Pisas verklaard. Het OM moet als gevolg van de aanwijzing zich richten op moordzaken en atrako’s, zo legde de bewindsman uit.

De minister legde zijn verklaring af bij het huis van een man aan de Kaya Hematita die gisterochtend overleed nadat er bij een atrako op hem is geschoten. Drie mannen reden de tuin van het slachtoffer in en gingen naar de achterkant van het huis. Twee van de mannen hadden hun gezicht afgedekt. Het trio bedreigde de bewoners van het huis met een vuurwapen. Hierna werden er schoten gelost.

De 69-jarige op Curaçao geboren Edward Anthony Leito werd daarbij in het bovendeel van zijn lichaam geraakt en overleed ter plekke. De overvallers hebben bezittingen van de man gepakt en zijn daarna weggevlucht. De politie trof het slachtoffer bij aankomst liggend in het balkon achter zijn huis aan. De man vertoonde op dat moment geen tekenen van leven meer. Het OM heeft het lichaam in beslag genomen voor nader onderzoek.

Minister Pisas verklaarde bij het huis van het slachtoffer dat hij gisterochtend in vergadering was met zijn team om de Algemene Aanwijzing te bespreken, toen hij van de overval met fatale afloop hoorde. De minister besloot toen om zelf naar het huis van het slachtoffer te gaan. Een moordzaak veroorzaakt veel verdriet binnen de familie, zo liet Pisas weten. De bewindsman noemde in dit verband dat het OM soms voor dit soort zaken een gevangenisstraf van 6 jaar eist. Uiteindelijk beslist de rechter over de strafmaat, aldus de minister. Het slachtoffer is de negende persoon die dit jaar bij een misdrijf omkomt.

De vorige minister van Justitie, Ornelio ‘Kid’ Martina, wilde dat de controle op illegaal vuurwapenbezit verscherpt zou worden. Martina kondigde de maatregelen op 20 maart aan nadat vier mannen op 18 maart in de avond waren doodgeschoten bij Berg Altena. Het plan van Martina was de kustwacht, douane, het Vrijwilligerskorps Curaçao en de politie in te zetten op de controle van illegaal wapenbezit. Het is niet bekend of er een wijziging in deze aanpak komt nu minister Pisas een Algemene aanwijzing aan het OM wil geven.

Bron: Antilliaans Dagblad / Knipselkrant KPMG/Bearingpoint

Comments

Er zijn 17 comments

  1. Jan1 5 apr. 2017 02.17

    Aangenaam mijn naam is 'Pik'.

  2. Sander 4 apr. 2017 23.48

    let maar op hij kan echt wel lager zakken....
    Als mario0et, mag hij de Pias uithangen van Schotte...

  3. Brian S 4 apr. 2017 23.46

    Minister van Justitie waarbij 75 procent van de Statenleden van zijn partij een strafblad hebben en waar partijprominenten verdachten zijn op de moord van Wiels.. iets klopt niet.

  4. Marlon 4 apr. 2017 23.44

    Maar Minister pres Pizza heeft geen recht van spreken.
    Want zijn partij behoort tot een criminele organisatie.

  5. Joep Meloen 4 apr. 2017 23.43

    Dat is inderdaad de boodschap. Ze hebben alleen op een goed moment gewacht, maar het niet doorgaan van het proces tegen Schotte is natuurlijk het einddoel. Hoop dat iedereen dat ook snapt.

  6. EAJ 4 apr. 2017 23.03

    De dood en ellende van een ander gebruiken om stemmen te winnen. Lager kun je niet zakken BAH!!!!

  7. dikke deur 4 apr. 2017 22.11

    USA nr 53 from the top, https://www.numbeo.com/crime/rankings_by_country.jsp

  8. randolf 4 apr. 2017 21.39

    Pisas het is geen estafetteloop jij hoef de aanwijzing wat jullie bende van 10?
    hebben gekregen niet door te geven a/d OM want die aanwijzing hebben jullie dik verdient.

  9. Sander 4 apr. 2017 21.38

    deze marionet weet niets en begrijpt niets.
    hij doet alle wat Schotte zegd en Schotte doet alles wat Corrollo zegd.
    dus allemaal marionetten van de gokmaffia...
    minder waardige onderkruipsels..

  10. Abraham Mossel 4 apr. 2017 21.35

    Klopt precies die pasteitjes tekening, het zijn net kleine kinderen, wij een AMR jullie ook eentje, lekker poe(n) weg.

  11. hoedanook 4 apr. 2017 21.31

    We see what guns and stand your ground laws does in the US. A country with a criminality problem unlike anywhere else in the world.

    How about a stable government where social mobility for everybody is possible? A government that works on policy that protects the waek and the poor and narrows the income gap.

  12. Jan1 4 apr. 2017 21.27

    OMG wat een verschrikkelijk mens is dit.
    Alsof deze postzegelplakker weet wzt een zgn aanwijzing betekent.
    Te gek dit.

  13. Wancho 4 apr. 2017 19.35

    Shoot first, ask question later, yeahhh, muricahhhh.

  14. Jeremy 4 apr. 2017 19.23

    We need to be allowed to carry guns legally at all times. Not only that but we need air-tight castle and stand your ground laws so that we can legally defend ourselves.

  15. Henk 4 apr. 2017 18.13

    Payaso Pisas doet zijn uitspraken als lid van de meest criminele politieke partij in de geschiedenis van ons koninkrijk, met momenteel 3 strafbladen in de Staten (Thode, Schotte en Constantia).

    Deze lolo uit Soto is rijp voor de gesloten afdeling van de Capriles kliniek.

  16. caribbeancynic 4 apr. 2017 17.22

    En het OM mag geen tijd meer besteden aan het vervolgen van Schotte en de rest van de mafia, is dat de boodschap?

  17. Pukkie 4 apr. 2017 17.22

    Mooi voorbeeld van as hoc beleid, wat geen zoden aan de dijk zet. Nou ja, een beetje publiciteit met een fotoportretje in de krant. Leuk voor de verkiezingen.