
WILLEMSTAD -De vierde editie van het Curaçao International Filmfestival Rotterdam biedt nauwelijks podium voor lokale producties. Dat zegt Caribisch Netwerk.
Reden daarvoor zijn de strikte regels die de organisatie hanteert om films toe te laten. Die zouden volgens lokale producenten wel wat flexibeler mogen zijn om de Curaçaose film te stimuleren.
De vierde editie gaat vanavond om 8 uur van start met de openingsfilm The Dark Horse van regisseur James Napier Robertson. Het festival in de Cinemas duurt tot zondag.
Bron: Persbureau Curacao
Terecht dat er geen Curacaose films op het festival zijn. Je moet kwaliteit leveren en niet vertoond worden omdat je van een arme banaenrepubliek in de Karaiben komt.
En dat kwaliteit leveren op Curacao moeilijk is begrijp, vanwege de kleinschaligheid moet je met kleine budgetten werken. Maar dat is nog geen reden om bagger films alleen te vertonen omdat ze op Curacao gedraaid zijn.
En wat zijn die strikte regels dan? Dat is de toch voor de hand liggende vraag die een journalist moet stellen.