
Het feit dat de veroordeling van Gerrit Schotte vandaag onherroepelijk is geworden, heeft geen invloed op de ontnemingszaak.
Dat bevestigt woordvoerder van het Openbaar Ministerie Norman Serphos desgevraagd. Schotte werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, maar ging in cassatie. Vandaag werd de cassatie verworpen waardoor zijn straf definitief is.
In het verlengde van deze zaak, begon het OM een ontnemingszaak om Schotte zo te dwingen de volgens het OM valselijk verkregen geld terug te geven aan Land Curacao. De rechter in eerste aanleg veroordeelde de ex-premier tot terugbetaling van 1.8 miljoen gulden.
Schotte ging echter ook in Hoger Beroep tegen deze uitspraak en deze zaak moet nog voorkomen. Het OM is inmiddels wel begonnen met beslaglegging op een deel van het salaris van Schotte in verband met deze zaak.
Bron: ParadiseFM
Naschrift KKC
Aanloop naar Babel
- Aangifte Harry Verstappen tegen Gerrit Schotte
- Aanvullende aangifte Harry Verstappen
- Anonieme aangifte tegen Gerrit Schotte
- Dagvaarding Gerrit Schotte/Cicely van der Dijs
2016 Babel in Eerste Aanleg
- Requisitoir Gert Rip
- Pleitnotitie Eldon ‘Peppie’ Sulvaran
- 11 maart 2016 – Strafvonnis in Eerste Aanleg Gerrit Schotte
- 11 maart 2016 – Strafvonnis in Eerste Aanleg Cicely van der Dijs
2017 Babel in Hoger Beroep
- Requistoir Liomar Angela
- Pleitnotitie Geert-Jan Knoops
- Verzoek tot het horen van R. Pellicano, officier van justitie te Milaan
- 21 juli 2017 – Strafvonnis in hoger beroep Gerrit Schotte
- 21 juli 2017 – Strafvonnis in hoger beroep Cicely van der Dijs
2018 Babel in Cassatie
- Conclusie Advocaat-generaal cassatiezaak Babel
- Vonnis Gerrit Schotte: ECLI:NL:HR:2018:2157
- Vonnis Cicely van der Dijs: ECLI:NL:HR:2018:2158
Bron: Achterkant van Curacao
Ach Omayra c.s. heeft goed voor zichzelf gezorgd. Daar gaat het toch allemaal om nietwaar??
Misschien kan Omayra Leeflang alvast een testament opmaken waar zij na haar dood de nalatenschap oa.huis,suv Mercedes te goeden op haar bankrekening aan een instelling zal doneren zo kan het nog goed komen.
Leg maar beslag op zijn Staten pensioen,
Dat is namelijk meer dan riant. Of niet, Omayra Leeflang?
Leeflang trekt zoveel pensioen dat ze de belastingbetaler een enorme dienst zou bewijzen door niet lang te leven.
Maar wel wachtgeld, of niet?!
Wanneer GS geen Statenlid meer is dan zal hij ook geen salaris vangen