PFM | Ruzie bij bouw nieuw ziekenhuis

HNO Ballast Nedam | Foto Jeu Olimpio/Antilliaans Dagblad De nieuwe Turkse eigenaar van Ballast Nedam, Renaissance Construction (Rönesans in het Turks) heeft geen ervaring in bouwen van ziekenhuizen en legt zeer forse bezuinigingen op de aanbouw op | Foto Jeu Olimpio/Antilliaans Dagblad

Er is ruzie bij de bouw van het Hospital Nobo Otrobanda. Dat weet het Antilliaans Dagblad. De grootste onderaannemer kan niet door een deur met de nieuwe Turkse eigenaar van de bouwer van het ziekenhuis, Ballast Nedam.

Het weglopen van onderaannemer Van den Pol Bouwtechniek kan volgens de krant leiden tot vertraging van de oplevering van het nieuwe ziekenhuis. Er is ruzie omdat de Turkse eigenaar de eerder overeengekomen budgetten en aanneemsommen fors wil terugschroeven.

Voor Van den Pol betekent dat, dat zij dertig tot veertig procent minder betaald krijgen. Dat komt neer op 4 tot 5 miljoen dollar. Van den Pol was verantwoordelijk voor alles op gebied van engineering, elektra, data en beveiliging.

Nu zij zich hebben teruggetrokken moet er op zoek worden gegaan naar een vervanger.

Bron: ParadiseFM

Comments

Er zijn 4 comments

  1. Knoek-koe 2 nov. 2019 14.03

    Was er niet van alles mis met de electrische bekabeling, isolatie, veiligheid, 120V ipv 220 stopcontacten of omgekeerd waardoor er nu heel primitief transformators op elke ziekenkamers moeten worden aangebracht?

  2. Fred Schiedam 2 nov. 2019 13.01

    @ Fran: nu, 2019 krijg je gelijk.

  3. Herbie 9 jun. 2016 02.56

    Echte journalistiek toets de ontvangen informatie altijd van twee kante. Heeft men zich wel afgevraagd of het niet kan zijn dat de onderaannemer een te hoog bedrag heeft berekend en dat de nieuwe eigenaar erachter is gekomen en dat deze daar een stokje voor steekt om zo te voorkomen dat geklopt moet worden aan de deuren van de regering voor extra geld ?
    Ja, nu jij weer.

  4. Fran 8 jun. 2016 23.56

    Wat slecht begint, eindigt zelden (nooit) goed!