PBC | Burney Fonseca overgeplaatst vanuit Nederland naar SDKK

Persbureau Curacao

Volgens de middagkrant moet uit zijn overplaatsing geconcludeerd worden dat de veiligheid nu wel gegarandeerd kan worden of dat de dreigingsanalyse nu een ander resultaat geeft.

Burney Fonseca is weer terug op Curaçao. Dat meldt de Amigoe. De 50-jarige man die het lofistieke brein was van de moord op Helmin Wiels zat vast in Middelburg, maar is overgeplaatst naar de SDKK-gevangenis in Koraal Specht.

Fonseca werd in 2018 na cassatie tot 26 jaar celstraf veroordeeld en zat zijn straf uit in Nederland vanwege zijn veiligheid.

Beleid van het Openbaar Ministerie is dat gevangenen hun straf uitzitten in het land waar de misdaad is gepleegd. Het Hof weigerde tot nu toe om gevolg te geven aan die wens.

Volgens de middagkrant moet uit zijn overplaatsing geconcludeerd worden dat de veiligheid nu wel gegarandeerd kan worden of dat de dreigingsanalyse nu een ander resultaat geeft.

Bron: Persbureau Curacao

Comments

Er zijn 5 comments

  1. Rudy 1 feb. 2022 22.33

    @TOC, inderdaad, de volgende 'zelfmoord'.

  2. TOC 1 feb. 2022 21.11

    Voor hem te hopen dat ie niet in een cel in Barber terecht komt.

  3. Joop van Velzen 1 feb. 2022 18.58

    Dus het word kort dag voor Fonseca op curacrim, of het word kotsen voor Fonseca ( er zijn maar twee echte opdracht gevers v D/ G d R, en terug naar het mooie hotel in NL of het het word terug naar een doodskist.

  4. Dislect 1 feb. 2022 17.23

    O was dat de reden voor het eerste, staatsbezoek van Pisas?

  5. Yuana 1 feb. 2022 17.14

    SDKK is geen Middelburg.