Er rijden op Curaçao zo’n 200 taxi’s rond. Dag en nacht. Maar hiervan maken lokale mensen niet veel gebruik. Een reden hiervoor is de lange wachttijd voor de taxi komt, en de prijs.
Bron: NTR/Caribsch Netwerk
Er rijden op Curaçao zo’n 200 taxi’s rond. Dag en nacht. Maar hiervan maken lokale mensen niet veel gebruik. Een reden hiervoor is de lange wachttijd voor de taxi komt, en de prijs.
Bron: NTR/Caribsch Netwerk
Uw donatie helpt onafhankelijke onderzoeksjournalistiek op de eilanden in stand te houden en zorgt dat wij kunnen doorgaan met dit werk.
@hoedanook, risico bepaling.. maar 2 keer 40 dollar voor alleen vervoer maakt een avondje uit wel erg duur.
Nietsnut monk kdnt, met te riant salaris neemt niet eens ’n taxi, maakt liever brokken, dan dat hij z’n zogenaamde ydk ’n handje helpt.
$40 voor ritje hato naar Hilton. Afzetterij. Natuurlijk ga je dan op zoek naar andere opties
Te duur. En zolang het monopolie van de taxichauffeurs blijft bestaan, zal dat niet veranderen. Als ik werkloos zou zijn, zou ik een privedienst opzetten.
Laatst ging ik iemand op Hato afzwaaien, ik dacht even dat ik een taxi naar Punda kon nemen, de prijs was NAF 75,00 van Hato naar Punda. Moet ik meer zeggen?
Ik ben blij met de ontwikkeling van de laatste tijd, de kleine bussen willen voor iets extra brengen en halen. Laat de taxi chauffeurs maar in hun eigen sop gaar koken.
“Een slok op en de taxi nemen, is op Curaçao nog te duur” dus laten we iedereen zich maar doodrijden of de achterlijke Jesus Leito heeft het over de BOB ( bewust onbeschonken bestuurder) uit Nederland. Zelf hebben politici hier geen enkele initiatief.
Alles wat hier fout gaat is terug te voeren op de waardeloze achterlijke politici die we hier hebben.
Jezelf of iemand anders vervolgens de vernieling in rijden is dus niet duur en het wachten niet waard.