
Het nationale elftal van Curaçao heeft gisteren de tweede kwalificatiewedstrijd voor het WK in Qatar gewonnen. De ploeg onder leiding van bondscoach Guus Hiddink versloeg Cuba met 1-2.
Eerder maakte Curaçao al korte metten met Saint Vincent en de Grenadines, dat met 5-0 werd verslagen.
De wedstrijd tegen Cuba speelde Curaçao in Guatemala-stad. In de elfde minuut scoorde Leandro Bacuna het eerste doelpunt. Zestien minuten later kwamen de Cubanen echter op gelijke hoogte door een doelpunt van Onel Hernandez.
1-2
Net voor het rustsignaal klonk zette Charlison Benschop Curaçao weer op voorsprong door de 1-2 binnen te werken. In de tweede helft kwamen beide ploegen niet meer tot scoren.
Bondscoach Guus Hiddink, die voor de eerste keer in de Caraïben aan de slag is, vergeleek de uitdaging op het eiland eerder al met zijn functie als bondscoach van Australië, dat hij naar het WK in Duitsland in 2006 bracht. “Dat leek in het begin ook bijna onmogelijk, maar is wel gelukt”, zei Hiddink.
“Als er wordt gevraagd, gaan we naar het WK? Dan zeg ik: ‘ja, we gaan naar het WK’. Wat kan ik anders zeggen? We gaan er alles aan doen. De ambitie is er en het zou fantastisch zijn als Curaçao het WK haalt.”
Nederlands elftal
Curaçao is nooit eerder een actie geweest op een WK. Het Nederlands elftal versloeg vorige week Letland en pakte zo de eerste punten voor een WK-kwalificatie. Eerder verloor Oranje tegen Turkije.
Bron: RTL Nieuws
Ik bid en hoop dat onze jongens het inderdaad gaan halen. Net als destijds Dick Advocaat Zuid Korea op de kaart zette tijdens het WK, kan Guus Hiddink nu hetzelfde doen met Curaçao.