Maar liefst 6202 mensen verloren hun baan sinds het uitbreken van corona op Curaçao in maart 2020. Zo staat in een brief in handen van het Antilliaans Dagblad.
Het betreft een antwoord van minister Ruthmilda Larmonie-Cecilia op Statenvragen van parlementslid Rennox Calmes.
Op 15 maart vorig jaar traden de eerste covid-maatregelen in werking. De economische impact daarvan heeft tot veel ontslagen geleid.
Bron: ParadiseFM
@ericlapas
Lekker was het vandaag hé. Nog wat leuks gedaan? Het is goed om even te ontspannen en een keuze te maken om te leven.
@ Ericlapas,
Ik vrees dat al die banen zijn te vinden in de toeristische sector. Alles en iedereen die daar werkzaam was zag zijn bedrijf van de ene op de andere dag stilvallen, zonder inkomsten. Kijk even naar de hotels, daar zijn duizenden banen verloren gegaan. Nu begint het langzaam een beetje terug te komen, maar nog lang niet terug op het niveau van voor corona.
Dan alle touroperators, souvenirwinkels, bars, restaurants, toeleveringsbedrijven etc, daar is ook een kaalslag geweest en veel van die bedrijven komen ook niet meer terug, voorgoed gesloten.
Dus dit aantal verbaast mij niet zoveel, valt eerlijk gezegd nog mee.
Hoe is dit mogelijk? In Nederland draait de economie beter dan ooit. Werkeloosheid is historisch laag en vacatures zijn niet te vervullen.
Het probleem hier is dat een groot deel van het NOW geld in de verkeerde zaken is verdwenen en de raad van advies adviseert tegen COHO. Sorry hoor maar what the fuck is er aan de hand met deze fucking idioten?