Persbureau Curacao

WILLEMSTAD – De intensive care van het Curaçao Medical Center ligt vol, net als de Neonatal Intensive Care, waar geen baby’s meer kunnen worden opgenomen. Ook de afdeling Spoedeisende Hulp zit vol met patiënten.
Bewoners van het eiland worden opgeroepen er dit weekend alles aan te doen om te voorkomen dat meer mensen moeten worden opgenomen. Dat betekent onder meer voorzichtig zijn in het verkeer, zo laat het ziekenhuis weten.
Het grootste deel van de patiënten ligt met algemene klachten in het ziekenhuis. Volgens een woordvoerder gaat het van “hart- tot neurologische klachten”. Mogelijk speelt personeelstekort ook een probleem, zoals eerder aangegeven door het CMC, maar daarover spreekt het ziekenhuis nu niet.
Tijdens de coronapandemie werd het ziekenhuis meerdere keren overspoeld met patiënten. Nederland stuurde daarop tientallen verplegers en artsen om de zorg door te kunnen laten gaan. Op dit moment gaat het nauwelijks om virusgerelateerde opnames.
Bron: Persbureau Curacao
@ Loes,
Goed lezen graag. Er staat niet dat het ziekenhuis vol ligt, er staat dat de ICU vol ligt en dat is niet zo moeilijk, want het aantal plaatsen aldaar is beperkt. Niet alleen vanwege de apparatuur welke nodig is, maar ook vanwege het aantal personeelsleden dat op de ICU mag en kan werken. Ook dat aantal is beperkt.
De rest van het ziekenhuis heeft inderdaad nog voldoende plek.
Geen geld voor patiënten wel geld voor hoge directie salarissen
Wel ja een giga ziekenhuis van een miljard voor een piep klein eilandje en het ligt vol…
Wie geloofd dat nu.
De hart afdeling heeft 10 intensive care bedden ook.
En het stikt er van de lege ruimtes.
Geld is weer op zeker.