
Het geduld van de apotheekeigenaren is op. Al jaren strijden ze voor een hogere vergoeding per verstrekte medicijn. Deze zogenoemde receptregelvergoeding is volgens hen te laag.
Ze eisen een verdubbeling. Ook maken ze zich zorgen over de leegloop van apothekersassistenten. De meesten kiezen voor een baan in Nederland of op de BES-eilanden. Daardoor dreigt er een tekort. Ook de opleiding aan de IFE is dit jaar weer gestopt vanwege te weinig aanmeldingen. De brancheorganisatie wil dat de overheid iets doet, zodat het aantrekkelijker wordt om als apothekersassistent aan de slag te gaan.
Bron: ParadiseFM
En omgerekend 2,65 usd in Colombia. Dat is Naf 4,71.
Inderdaad een werelds verschil.
Omeprazol 20mg kost hier 5.40
Misschien moeten ze gewoon in colombia of st. Dom kopen daar zijn de prijzen de helft of een derde.
Omeprazol kost daar 4.50 hier 25 naf of zo.
Zelf inkopen. ipv via peperdure tussen handel.
Misschien zijn er teveel boticas op Curacao. 40 jaar geleden waren er hooguit 15 op eenzelfde aantal inwoners. Nu 31.
Buiten de “recept-regelvergoeding” wordt er bij diverse medicijnen extra kleine bedragen in rekening gebracht.
Daarnaast verkopen de boticas allerlei artikelen die niets met medicijnen te maken hebben waar ook winst op gemaakt wordt.