TPO | Tsunami van illegale vuurwapens overspoelt Antillen

Curaçao moordeiland | Foto Archief

Het gemak waarmee criminelen aan illegale vuurwapens kunnen komen op Curaçao en andere Antilliaanse eilanden is “zeer zorgwekkend”. Dat zegt de vertrekkende hoogste baas van het Openbaar Ministerie op Curaçao, Sint-Maarten en Caribisch Nederland zaterdag in een afscheidsinterview in De Telegraaf.

Procureur-generaal Guus Schram hekelt het gemak waarmee misdaadgroepen aan vuurwapens kunnen komen. “We moeten daarom meer investeren in het bestrijden van wapensmokkel”, stelt hij. Schram, die na drie jaar terugkeert in de functie van hoofdofficier van justitie van het OM Noord-Nederland, noemt het vuurwapenbezit op de eilanden “nogal ingeburgerd”.

Met name op Curaçao blijft het aantal moorden onveranderd hoog. “Ieder jaar vallen 20 à 25 slachtoffers en dat op een bevolkingsaantal van 170.000 inwoners. Omgerekend voor Nederland met 17 miljoen inwoners zou dat jaarlijks 2000 tot 2500 moorden betekenen.” In Nederland vielen volgens statistiekbureau CBS in 2016 110 doden door moord en doodslag.

Bron: The Post Online

 

Comments

Er zijn 6 comments

  1. Joep Meloen 4 sep. 2017 00.26

    Zo ongeveer heel Curacao wist precies hoe en waar je de wapens kon kopen. Ze werden recht onder de neus van de douane binnengebracht, doch die weigerde consequent om de barkjes te inspecteren.
    Wat op die schepen de afgelopen decennia is vervoerd is niet meer normaal te noemen.
    Maar ja, voor een paar centen kijken we allemaal de andere kant uit.

  2. Jan1 3 sep. 2017 18.01

    We stonden er al jaren bij en keken er naar.

  3. LaStiwz 3 sep. 2017 00.13

    In 1984 deed die het waarschijnlijk nog. Zal, gezien de leeftijd, nu wel een .22 zijn.

  4. ericlapas 2 sep. 2017 23.28

    In 1984 dat is dus nog niet verjaard. Binnenkort kan je een bezoek van de politie ontvangen kan je een cel met je vriend gaan delen.

  5. Xavier 2 sep. 2017 22.12

    @A. Mossel: Dat is niet lullig, dat is dom.

  6. Abraham Mossel 2 sep. 2017 22.04

    laat ik niet luullie zijn, ik s' liep ook in 1984 , met een 45,6 in de onderbreok