PBC | GZE zou de Isla willen verhuizen naar Bullenbaai

Bullenbaai | Foto Bea Moedt Bullenbaai | Foto Bea Moedt

De kans dat Guangdong Zhenrong Energy de oude raffinaderij gaat opknappen en saneren wordt door ingewijden steeds kleiner geacht.

Het Chinese bedrijf zou volgens Reuters Persbureau op termijn de raffinaderij willen verplaatsen naar Bullenbaai. Daarmee vervalt de noodzaak om de oude Isla op te lappen. En ook sanering van de sterkvervuilde grond kan dan in gedrang komen.

Bron: Persbureau Curacao

Comments

Er zijn 10 comments

  1. JoscTr 17 dec. 2016 03.08

    Misschien de het beste van al het kwade :-(

  2. Pukkie 16 dec. 2016 06.24

    Het gaat die Chinezen alleen maar om een gasterminal voor LNG.
    Daarvoor waren al 70 inschrijvingen van belangstellenden Van 69 hoor je nu niets meer. Whiteman dacht de verkiezingen voor de PS te redden met die Chinezendeal. Curacao zal hiervoor bloeden.

  3. Enri 16 dec. 2016 03.33

    Jos en Ben Witteman zou hier niet blij mee zijn.

  4. LaStiwz 16 dec. 2016 03.25

    Hoppa, daar gaan de prijzen op Coral Estate. (Nog verder naar beneden).

  5. Rens 16 dec. 2016 03.18

    Chapter 5.1 sub B. Inderdaad Bingo ! En geen weg meer terug naar de PVDSA dus men zal wel naar de chinese pijpen moeten dansen. Wordt er niet gedanst dan wordt er niets gedaan of slechts ten dele.

  6. Henk V 16 dec. 2016 02.59

    Bullenbaai is nu al een vrijstaat, het aantal overgepompte barrels zijn nu al niet te controleren.
    Kijk maar toen er een oil spil was en jan kok werd vervuild. Bij de Anna Baai kon je tenminste nog een schatting maken over het aantal ingevoerde barrels aan de hand van het tonnage en schepen.

    gelukkig komt er een nieuwe regering , die weten wel beter om daar in te trappen.

  7. Trots op Curaçao 16 dec. 2016 01.55

    2016-11-13-Concept-Heads-of-Agreement-13-November-2016-Guangdong-Zhenrong-Raffinaderij-Curacao

    Chapter 5.1 sub B.
    ... GZE reserves the right to propose an alternative upgrade master plan which shall result in a superior solution in terms of environment protection, sustainable economic development of Curaçao,......

    Begrijpelijk dat men de kaken op elkaar houdt. Isla verplaatsen (nieuw bouwen is altijd goedkoper) en de vrijkomende grond benutten voor Green Town plan. 3 Miljard om een oude raffinaderij op te knappen? voor 1,2 heb je een nieuwe! Met de rest kan je een aardig stukje grond schoonmaken.

    Jammer van de flamingo's. Geel groene langpoot vogels kan ook een toeristische trekpleister worden.

  8. caribbeancynic 16 dec. 2016 00.38

    Dus: mengen van zware Venezolaanse olie met lichte olie om het enigszins verkoopbaar te maken. Precies wat PVDSA nu doet, niks raffinaderij.

  9. Daan Banaan 16 dec. 2016 00.05

    Geen verrassing. En eigenlijk zo slecht nog niet. Welk derdewereldland heeft nu een raffinaderij midden in de stad? Helemaal weg van fossiele brandstoffen zou beter zijn.

  10. rioter 15 dec. 2016 22.55

    Hoezo te mooi om waar te zijn. De aap komt nu al uit de MOUw. Met de groeten van Ali Baba en de 7 rovers.