
WILLEMSTAD — Het marineschip Zr.Ms. Holland heeft afgelopen week opnieuw een smokkelboot onderschept in het Caribisch gebied. In deze derde onderschepping sinds de aankomst van de Holland in deze regio, speelde een onbemand vliegtuig van de Amerikaanse douane een bijzondere rol.

Na een nachtelijke detectie door een schip van de US Coast Guard en een patrouillevliegtuig van de Amerikaanse douane, sloeg de zogenaamde go-fast op de vlucht en zette de bemanning de vermoedelijke drugs overboord.
Daarop werd een onbemand vliegtuig ingezet om de speedboot te volgen.
De Holland wist de go-fast vervolgens vroeg in de ochtend tot stoppen te dwingen met behulp van haar snelle rubberboten.
Drugssporen
Hoewel de go-fast leeg was, werden er zoveel drugssporen aan boord aangetroffen dat besloten is de bemanning van het vaartuig op te brengen voor veroordeling.
De go-fast en bemanning zijn daarom overgedragen aan de Amerikaanse kustwacht.