Persbureau Curacao

De Vereniging Bedrijfsleven van Curaçao VBC wil dat het volk geraadpleegd wordt over de invoering van een nieuwe munt.
Onlangs gaf de Centrale Bank aan bezig te zijn met de voorbereidingen van een nieuwe Caribische gulden. Maar de VBC wil dat er ook gekeken wordt naar de mogelijkheid om de dollar in te voeren, zoals op de BES-eilanden.
Bron: CuracaoNieuws
Geweldig idee (not!), het volk raadplegen over zaken waar men geen verstand van heeft. Makkelijk te beinvloeden door mooie campagnes (inspelend op sentimenten).
Dollarisatie in Bonaire heeft in 2010 geleid tot een correcte berekening salarissen (op basis van de US$ koers) maar explosie van de prijzen in de winkels (omdat de winkeliers kans zagen om even een prijsverhoging door te voeren).
Per saldo ging de bevolking er flink op achteruit.
Hier nu ook geluiden van koppelen aan een crypto munt.
Een overheid moet zekerheid bieden aan de bevolking, geen russisch roulette met de valuta spelen.