MFK wil rapport inzien
WILLEMSTAD — Het rapport van overheidsaccountant Soab over het onderzoek bij de uitvoeringsorganisatie Openbare Werken (OW) wordt voorlopig nog niet openbaar gemaakt. Dit verklaarde minister Earl Balborda (Verkeer, Vervoer en Ruimtelijke Planning, PNP) gisteren tijdens de behandeling van de conceptbegroting 2014, in de Centrale Commissie van de Staten.
Advertentie

Tijdens de vergadering had de minister verschillende verzoeken gekregen van Statenleden om het document naar het parlement te sturen.
Maar volgens hem wordt het document op dit moment bestudeerd.
Als dit klaar is, dan zal het rapport naar het parlement worden gestuurd, aldus Balborda.
Hij verklaarde dit mede op verzoek van verschillende Statenleden, waaronder MFK-lid Jacinta Scoop-Constancia.
MFK-partijleider en Statenlid Gerrit Schotte heeft naar aanleiding hiervan gisteren ook vragen naar de minister gestuurd.
Hij stelt te hebben vernomen dat het Soabeindrapport al enige tijd in het bezit is van minister Balborda:
“Tevens hebben wij een collega-parlementariër (PS-Statenlid Melvin ‘Mac’ Cijntje) naar dit rapport horen vragen in de media.
De MFK ondersteunt volledig het verzoek om het rapport naar het parlement door te sturen.
Dit tevens in het kader van de behandeling van de begroting 2014.”
Statenlid Schotte stelt hierbij dat het ‘publieke gelden betreft die het parlement ieder jaar beschikbaar stelt opdat de ministers hiermee kunnen werken’.
“Het betreft hier dus publieke fondsen, die goed geïnvesteerd dienen te worden en waar controle op moet plaatsvinden.
Het parlement dient het Soabeindrapport te ontvangen, om zodoende te kunnen controleren of het geld goed is besteed.
Dan hebben we het nog niet over al die mensen die op non-actief zijn gesteld, om onderzoeken te verrichten.
Zij en hun families lijden hier iedere dag onder”
, aldus Schotte die meent dat ‘nu het rapport klaar is, ook deze families recht hebben op duidelijkheid omtrent de inhoud van het rapport’.
“Zij behoren ook te weten hoe ze ervoor staan en of ze op zoek moeten naar rechtvaardigheid in dit land, indien hun onrecht is aangedaan. Onze fractie benadrukt de urgentie voor de minister om dit eindrapport integraal voor het parlement beschikbaar te stellen. Dit nog voor het eind van deze week ter kennisneming.”
Advertentie