
WILLEMSTAD — Het Openbaar Ministerie eiste gisterochtend vijftien jaar gevangenisstraf tegen de 40-jarige Jamaicaanse man Ruhan R., voor de moord op Nicholas Calus Powell, ook afkomstig uit Jamaica, op 20 maart in de Kaya Ogete.
De moordverdachte beweerde altijd onschuldig te zijn en wees met de vinger op zijn landgenoot Calvin Th., als de verantwoordelijke voor de moord. De behandeling van de zaak werd eind augustus aangehouden om Th. op te sporen voor getuigenverhoor. Het schijnt nu dat R. toch zelf het slachtoffer heeft neergestoken. Dat heeft hij voor het eerst gisteren tijdens de voortzetting van de inhoudelijke behandeling gezegd.
Volgens de verdachte was er sprake van een uit de hand gelopen ruzie tussen hen, die vrienden van elkaar waren. De ruzie ontstond door een opmerking van R., waarop Powell op hem afstormde. R. was bang, omdat Powell een grote man is, en besloot een mes te pakken dat hij in de buurt zag liggen. Hij beweert Powell niet opzettelijk te hebben gestoken, maar dat het slachtoffer per ongeluk werd gestoken toen hij weer op hem afstormde.
Het Openbaar Ministerie gelooft dat laatste niet, gezien de deskundigenrapporten in het dossier, waaruit blijkt dat het slachtoffer met grote kracht gestoken is.
Powell werd op de bewuste dag bij Noord Zapateer in een plas bloed op de grond gevonden met diverse steekwonden.
Uit het dossier bleek al eerder dat er belastende verklaringen zijn afgelegd tegen R. en nu hij zelf heeft bekend de man te hebben neergestoken, zijn er volgens het OM genoeg bewijzen om hem voor vijftien jaar op te sluiten.
De rechter doet over enkele weken uitspraak.
Bron: Amigoe