Willemstad – Oud-gynaecoloog Jacques Capello is donderdag op 67-jarige leeftijd in Nederland overleden. Capello werkte jarenlang als vrouwenarts in het Sint Elisabeth Hospitaal (Sehos) en was van 2008 tot 2014 als gynaecoloog en specialist in menopauze en seksualiteit verbonden aan Mahaai Medical Center.
Uit de vele warme en geschokte reacties op sociale media blijkt hoe geliefd Jacques Capello op het eiland was. Ook Sehos- directeur Anthon Casperson reageert aangeslagen op het overlijdensbericht.
,,Wij waren terneergeslagen bij het horen van het trieste bericht. Dokter Capello was een zeer toegewijde gynaecoloog, zeer scherp van geest en hij stond altijd klaar voor zijn patiënten.”
Casperson heeft Jacques Capello persoonlijk beter leren kennen toen zij beide bestuurslid waren van de Kraamkliniek te Rio Canario. ,,Zijn benadering was altijd gericht op de patiëntenzorg en in het bijzonder de patiënt zelf. We zullen Jacques missen en wensen zijn familie en dierbaren veel sterkte toe met dit gemis.”
Internist Alexander Saleh herinnert zich de medisch specialist als een veelzijdig mens. ,,Een fijne collega, heel begaan, een vakman. Maar daarnaast was hij ook actief in de artiestenwereld. Hij opende tentoonstellingen, was moderator bij symposia en ceremoniemeester bij evenementen, onder andere veilingen.”
Capello was in februari dit jaar nog veilingmeester in Landhuis Bloemhof toen tien kunstwerken van deelnemers aan de cursus intuïtief schilderen werden geveild. De opbrengst ging naar de Stichting Prinses Wilhelmina Fonds (PWF). Capello was eerder medisch adviseur van PWF en was ook een van de leden van de Raad van Toezicht van de Stichting voor Gehandicapten- en Revalidatiezorg, de SGR-groep.
Jacques Capello vertrok in 1968 naar Nederland nadat hij was geslaagd op het Radulphus College. Hij studeerde van 1968 tot 1977 medicijnen aan de Radboud Universiteit in Nijmegen en specialiseerde zich van 1979 tot 1984 aan de Universiteit van Maastricht in de richting obstetrie/gynaecologie. In 2006 volgde hij de opleiding ‘sexual medicine’.
Bron: Antilliaans Dagblad
Wat fijn om te zien dat er in Juli dit jaar ook nog aan mijn vader is gedacht (@Foppe Oldenburger), bedankt voor het delen!
@Joop Janssen alsnog een bevestiging, dat is inderdaad die Jacques geweest
Jacques was een aardige en elegante medestudent die ik in 1969 tezamen met zijn vriendin leerde kennen. Ik zie ze nog voor me samen op de bromfiets.
RIP.
Is dit de Jacques J. C die ik ontmoet heb
samen met Robert J. Bos op een cruise en later in Amsterdam ????
Deze reactie is verwijderd wegens strijd met onze spelregels
Deze reactie is verwijderd wegens strijd met onze spelregels
Deze reactie is verwijderd wegens strijd met onze spelregels